Untitled Document
Vissza a nyitólapra!
Vissza a nyitólapra!
Untitled Document
 
Hírek/újdonságok | Interjúk | Program | Sajtófigyelő | Felhívások | Találkozások | Galéria | Elérhetőség
Regisztrációs adatbázis | Regisztráció ! | Üzenetek | Háromszék | Értéktérkép/körutak | Zarándokhelyek | Hasznos oldalak
 
     
 

«« vissza

Sepsiszéki kistérségi nap program (helyszín: SEPSISZENTGYÖRGY)

Szabadtéri színpad:

10.30 A sepsiszéki régió települései felvonulása a központban. Minden településről egy szekéren népviseletbe öltözött fiatalok énekelnek stb.
11.00 Az uzoni Atlantisz Fúvószenekar előadása
12.00 Az uzoni Jókai Mór Közművelődési Egyesület „Szivárvány” Női Kórusának fellépése
12.30 Reménység Nyugdíjas Klub dalcsoportja
13.00 A gidófalvi ifjúsági csoport ünnepi műsora
13.30 „Vitéz László és az elátkozott csodamalom” vásári bábjáték, előadja: Vincze László – Kolozsvár
14.30 A rétyi Kováts András Fúvószenekar előadása
15.30 Az illyefalvi Szikra társaságitánc együttes előadása
16.00 Győri András és Gecse Noémi – Mesék Mátyás királyról
17.00 Ritmo del Flamenco, koncert
18.00 Márdirosz Ágnes és a Heveder együttes
19.00 A Háromszék Táncegyüttes előadásában: Erdélyország az én hazám
20.30 Sandrini bűvészmutatványok
22.00 Shanon.hu (Budapest), ír zenei koncert

Szabadtéri programok:

12.00 Családi vetélkedők a Korzón
12.00 Interaktív játékok a parkban
15.00 Családkutató információs pont ( családfarajzolás)
16.00 Interaktív játékok a parkban

Művészeti találkozók:

Tánc:
• Tánc műhelymunka, vezető: Orză Călin. (helyszín és időpont: Lajtha László terem, 9-11 óra között)
• Táncosok fóruma, a Háromszék Táncegyüttes jövője, Deák Gyula, Ivácson László (helyszín és időpont: Lajtha László terem, 11.00-11.30 óra között)
• Tánc műhelymunka, vezető: Téglás István, (helyszín és időpont: Lajtha László terem, 12-14 óra között)

Zene

• Folk Kocsma ( helyszín és időpont: Old Mans Pub vendéglőben, 16 óra)
16.00 – 17.00 Kalagor (Csibi Szabolcs, Kelemen István, Érsek Csaba)
17.30 – 18.30 Mereklye (Fazakas Csaba, Horváth Tas, Gáspár Elek)
19.00- 21.00 Meghívottak közös muzsikálása, Soós Árpád, Soós Gizella, Kerezsi Attila, Zakariás Attila, Zakariás Erzsébet, Ferentz János stb,
21.00 – Táncház, zenélnek Fazakas Levente és zenekara valamint a Folker együttes
• Blues kocsma
21.00 – Séta a kacsámmal, koncert (helyszín: HBB Pub)

Képzőművészet

• „Háromszék leányai, legényei” – fotókiállítás, II.Háromszéki Fotóverseny díjazott alkotásaiból, (helyszín és időpont: Tein Kávézó, 10.00 óra)
• Városlakók, fotókiállítás, fotós fórum, házigazda: Damokos Csaba (helyszín és időpont: Sarokgaléria, 11.30 óra)
• Címerkiállítás: Háromszéki címerek Szekeres Attila munkáiból (helyszín és időpont: : a polgármesteri hivatal „gangjában”, 17.00 óra)
• Kortárs képzőművészek kiállítása, házigazda: Deák Barna (helyszín és időpont: Sugás vendéglő, 18.00 óra)

Színész kocsma
18.00 Helyszín és időpont: Sugás vendéglő kertje
A színészkocsmában színészek szolgálnak fel, a szórakoztató műsort kizárólag sepsiszentgyörgyi vagy onnan elszármazott művészek szolgáltatják. Házigazda: Váta Loránd.
19.00 BORKÓSTOLÓ
Szakérti, tölti: Lőrincz Mihály (a Jidvei-borokat forgalmazó Tag Trust cég tulajdonosa)
20:00 Kovács András Ferenc: JACK COLE DALAI
Előadják: Fazakas Ernő, Márton Lóránt, Nagy Csongor Zsolt
21:00 BESZÉLGETÉS A HÁROMSZÉKRŐL ELSZÁRMAZOTT MŰVÉSZEKKEL (EMLÉKEZÉSEK, ÉLMÉNYBESZÁMOLÓK)
Moderátor: Váta Loránd
22:00 MUSICAL-RÉSZLETEK
Előadják a Honvéd Kamaraszínház művészei: Kátai István, Gecse Noémi, Győry András Botond
Konferenciák, találkozók:
09.30 – 15.00 Civil Konferencia, CIVEK szervezésében (helyszín: Puskás Tivadar Szakközépiskola)

16.00 Alsóháromszéki Ifjúsági Találkozó, (helyszín: Kovászna Megyei Művelődési Központ, konferenciaterem)
Program:
- Háromszék legfiatalosabb települése, ifjúsági vetélkedő bemutatása, filmvetítés
- Háromszéki Diáknapok, bemutatás, filmvetítés
- Ifúsági internetes honlapok bemutatkozása

16.30 Volt politikai Foglyok Szövetsége (helyszín: Erzsébet park és a Városi Művelődési Ház)
Program:
16.30 – 17.00 Koszoruzás az Erzsébet parki kopjafánál
17.00 – 17.30 Köszöntő beszédek
17.30 – 18.30 Meghívott előadók
18.00 – Könyvbemutató: Tófalvi Zoltán, író
18.30 – 19.30 Hozzászólások
20.30 – 21.30 Baráti beszélgetések
Sport
Helyszín: Városi Stadion

• Labdarúgás
09.00 96-os kontra 97-es korosztály mérkőzése
09.40 93-as kontra 94-es korcsoport mérkőzése
10.20 Öregfiú mérkőzés

• Kosárlabda
08.30 Benevezés, mérkőzések gyerek-ifi és felnőtt szinten
10.00 Mérkőzések

• Atlétika
10.00 Bemutató, váltók

• Torna
08.30 Benevezés, bemutató gyermek és mesteri kategóriában
10.00 Mérkőzések gyerek-ifi és felnőtt szinten (egyéni/páros)

• Tollaslabda
08.30 Benevezés
10.00 Mérkőzések

A SZERVEZŐK FENNTARTJÁK A MŰSORVÁLTOZTATÁS JOGÁT!

«« vissza | fel

 

 
Untitled Document








 

További médiapartnerek:
Sláger Rádió, Székely Hírmondó, Polyp TV, Profi Rádió, Plusz Portál, Erdővidék Hetilap, Marosvásárhelyi Rádió, www.erdovidek.ro, 24 FUN, Fókusz portál

 

Untitled Document
Háromszék NapilapSepsi RádióKrónika NapilapDuna Televizió
2.0 verzió Copyright © 2007 Háromszéki Magyarok Világtalálkozója
szerkesztő: Török Enikő és Péter Orsolya | design: Kolumbán Hanna | web-fejlesztés: Cast kft